Ceca35455

4436r

54654

Серии

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Голема трагедија во „Парампарче“ - вечерва умре Ѓулсерен !

Голема трагедија во „Парампарче“ - вечерва умре Ѓулсерен !

  Умре главната хероина од турската драма на Сител     Голема трагедија ја одбележа вечерашната епизода на една...

Уште една реприза на драмата „Господин Селфриџ“ на Телма

Уште една реприза на драмата „Господин Селфриџ“ на Телма

  Од перото на Ендрју Дејвис започнала приказната за "Mr Selfridge"   На местото на "Friends", во попладневните...

Србија со трета, Алфа со реприза на прва сезона на „Воена академија“

Србија со трета, Алфа со реприза на прва сезона на „Воена академија“

  "Vojna akademija" повторно на Алфа, репризно   На местото на репризите од "Надреално шоу", "Необјавени приказни", следува...

Телма репризи : Од среда до петок данската серија „Наследство“

Телма репризи : Од среда до петок данската серија „Наследство“

  По репризата на "Обвинети", следува реприза на "Наследство"   Секоја среда, четврток и петок во 16 часот,...

Познатите латино актерски имиња станаа дел од политичкиот свет

Познатите латино актерски имиња станаа дел од политичкиот свет

  Кој е кој во светот на политиката?   Латиноамериканските ѕвезди од теленовелите се познати и по нивната...

Видео | Кој е актерот што го надсинхронизира вљубениот ерген Омер

Видео | Кој е актерот што го надсинхронизира вљубениот ерген Омер

  Екипата на утринската програма „Ја сакам Македонија“ влезе во студиото за надсинхронизација на Сител и...

Сарп од „Добриот домаќин“ e најдобар машки модел за 2015-та во Турција

Сарп од „Добриот домаќин“ e најдобар машки модел за 2015-та во Турција

  Запознајте се со младите Јасемин и Сарп, јунаците од "Добриот домаќин"     Новата семејна комедија "Добриот домаќин"...

„Животот не е песна“, нова турска интригантна драма на Канал 5

„Животот не е песна“, нова турска интригантна драма на Канал 5

  Oд понеделник до петок во 19.20 часот   На Канал 5 телевизија стартува една од најуспешните турски...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостите само на ТВ...

Новости

ТВ лапсуз | За водителот на Телма, следат Божиќните празници

ТВ лапсуз | За водителот на Телма, следат Божиќните празници

  Божиќ или Велигден? Што ни претстои?     Во вестите на Телма во 18.30 ча...

Видео | Вака се пее „Мајка на Марика думаше“ под дејство на хелиум

Видео | Вака се пее „Мајка на Марика думаше“ под дејство на хелиум

  Среќни, весели и распеани луѓе кај Драган Вучиќ     Уште едно интересно ...

ТВ Пакет со поддршка и почит кон сите македонски телевизии

ТВ Пакет со поддршка и почит кон сите македонски телевизии

  Телевизиските работници заслужуваат почит !   Во време на борба за егзистен...

Погледнете го видео записот на Елена Ристеска и Хари Варешановиќ

Погледнете го видео записот на Елена Ристеска и Хари Варешановиќ

Погледнете го новиот спот на Елена и Хари (ВИДЕО) Конечно дуетската песна на на...

Видео | „Играј мала“ : младиот Даниел Крстевски со нова песна

Видео | „Играј мала“ : младиот Даниел Крстевски со нова песна

  Очигледно девојките се неговата најголема инспирација. По последната „Милена“...

„Зевзекманија“ :  Што мисли Бугаринот за Тиранската платформа?

„Зевзекманија“ : Што мисли Бугаринот за Тиранската платформа?

  "Вие Македонците сте жива неволја, трагедија сте"     "Зевзекманија" со ...

MTM со реприза на француската тин драма „Љубов на распуст“

MTM со реприза на француската тин драма „Љубов на распуст“

  МТМ со реприза на француската серија "Cœur Océan"   На местото на репризата...

Дамјановска наместо Богатинова за уредник на вестите на Канал 5

Дамјановска наместо Богатинова за уредник на вестите на Канал 5

  Маја Дамјановска отсега е главна за Вестите     Промена во уредничка поз...

Овации за малата Лизабет и „Сите девојчиња, мамо, се мажија“

Овации за малата Лизабет и „Сите девојчиња, мамо, се мажија“

  Македонска изворна песна "ечеше" на сцената на малечките од Гранд   Лизабет...

Видео | Директен пласман на Јасмин во трет круг од „Ѕвездите на Гранд“

Видео | Директен пласман на Јасмин во трет круг од „Ѕвездите на Гранд“

  Феноменален си! - се согласија Карлеуша, Аца Лукас и Шерифовиќ     Во на...

Беар Грилс на Дискавери ќе ги носи светските ѕвезди во дивината

Беар Грилс на Дискавери ќе ги носи светските ѕвезди во дивината

  Oд 27 март, па секој следен понеделник во 20 часот на Дискавери   Славните ...

Српската „растури“ во Скопје, а македонската Цеца во Струмица

Српската „растури“ во Скопје, а македонската Цеца во Струмица

  Цеца го зема македонското знаме и се покри со него   Српската фолк Дива Цец...

Мистериозен трилер и акција со Брус Ли во недела на Сител

Мистериозен трилер и акција со Брус Ли во недела на Сител

  "Енџелс Фол" и "Враќањето на змејот" вечерва на Сител телевизија   Оваа веч...

Видео | Ова и вас ќе ве боли - толку шлаканици немате видено досега

Видео | Ова и вас ќе ве боли - толку шлаканици немате видено досега

  Удри, нека боли !   Шпанските серии предизвикаа вистинска револуција секаде...

Саботна треска на Сител со акциите „Detention“ и „Armour of god II“

Саботна треска на Сител со акциите „Detention“ и „Armour of god II“

    "Притвор" по 21 часот, "Божји оклоп 2" по вечерните вести   Вечерва на С...

Видео | Драган Вучиќ со специјален поздрав до дијаспората

Видео | Драган Вучиќ со специјален поздрав до дијаспората

  Хелоу Ќенада, хелоу Јунајтед Стејстс     Во својата емисија, Драган Вучи...

Видео | Со „Чалгиска“, нашата Прилепчанка изненади во Пинк

Видео | Со „Чалгиска“, нашата Прилепчанка изненади во Пинк

  Малата Александра уште еднаш успеа да изненади во Пинк Ѕвездички     Мак...

Голема трагедија во „Парампарче“ - вечерва умре Ѓулсерен !

Голема трагедија во „Парампарче“ - вечерва умре Ѓулсерен !

  Умре главната хероина од турската драма на Сител     Голема трагедија ја...

Видео | Згодна манекенка се соблече во новиот спот на Боби Павловски

Видео | Згодна манекенка се соблече во новиот спот на Боби Павловски

    Иако работите на македонската естрада и не се баш сјајни последниве неколк...

Superstar weekend со концерти на Аца Лукас и Драгана Мирковиќ

Superstar weekend со концерти на Аца Лукас и Драгана Мирковиќ

  Вип Арена "Борис Трајковски" - 19 и 20 мај    Влезниците за Superstar weeke...

Оваа пролет нов прирачник „Среќометар“ на Сузана Турунџиева

Оваа пролет нов прирачник „Среќометар“ на Сузана Турунџиева

  Турунџиева порачува : "Вдиши среќа, издиши страв"     Тв водителката на ...

Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

Боки 13 за Миленко : Кај овој ни руба краси, ни руба гнаси; он е гнасен

  Боки 13 прашува : "Кој од овие двајца е жена? Имаме една жена со брада и др...

Хоби, професија или живот - „Пасија“ репризно на Телма телевизија

Хоби, професија или живот - „Пасија“ репризно на Телма телевизија

  Документарниот серијал со реприза на Телма ТВ   Документарниот серијал во п...

Прочитајте за која македонска ѕвезда, Боки 13 кажа добар збор

Прочитајте за која македонска ѕвезда, Боки 13 кажа добар збор

  Боки 13-ка се согласи со кажаното на ФБ   Елена Ристеска, Миленко, Мирка, М...

DM AL 300x250

Casot Na

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012