54654

Синхронизиран на македонски, „Гумениот Тарзан“ денеска на Телма

 

За убаво неделно попладне - цртан филм на македонски

 

Иако не е така, таткото својот син Иван, го вика Гумениот Тарзан. Бидејќи сака да го задоволи својот татко, Иван оди кај вештерката која на еден ден ќе му даде супер моќ. Да се биде суперхерој е интересно еден ден, но кога ќе се установи дека вештерката погрешила и дека супер моќите траат и понатаму, Иван тргнува во потрага по вештерката бидејќи сака да биде оној стариот.

 

Gumeniottarzan1

 

Ова накратко е содржината на „Гумениот Тарзан“, анимиран филм надсинхронизиран на македонски јазик кој денеска во 16 часот ќе се емитува на Телма.

Гласовите за овој филм ги позјамија македонските актери: Никола Ристановски во улогата на Таткото, Трајче Георгиев – Иван, Снежана Коневски Руси – Лоти, Зорица Панчиќ – Вештерката, Билјана Беличанец – Ким, Магдалена Ризова-Черних – Старицата, Дејан Лилиќ – Наставникот, Горазд Цветковски – Директорот, Александар Микиќ – Месарот, Сашко Коцев – Карстен и Александар Алексовски – Тренерот.

 

Gumeniottarzan2

 

Режисер на над синхронизација е Снежана Коневски Руси.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012