54654

Напнати крими трилери на Сител ТВ во сабота и недела во 21 часот

 

Саботна вечер со Сталоне, недела уште еден трилер на Сител

 

LockupOfficerdown1

 

Вечерва на Сител телевизија во 21.15 часот ќе се емитува американската драма акција "Затвореник" со Силвестер Сталоне и Доналд Сатерленд во главните улоги. Познатиот Рамбо овде го толкува ликот на затвореникот Френк кои ги минува последните денови зад решетки, издржувајќи ја казната за мало кривично дело.

 

LockupOfficerdown2

 

Сосема ненадејно, одеднаш е испратен во комплетно поинаков затвор од овој каде што бил досега. Затвор, кој го нарекуваат пекол на Земјата. И сето тоа по вина на управителот кој сака да му се одмазди на Френк за срамот кој го доживеал заради него.

За критиката ова е една од најдобрите перформанси на Сталоне, а пофалби доби и Доналд Сатерленд во улогата на садистичкиот управител на затворот.

 

LockupOfficerdown3

 

Во недела, пак, точно во 21 часот Сител ќе емитува уште еден крими трилер, овојпат "Ранет полицаец" од 2013 година. Во главните улоги ќе ги гледаме Stephen Dorff, Dominic Purcell, David Boreanaz, AnnaLynne McCord, Souljaboy.

 

LockupOfficerdown4

 

Во обид да го исчисти својот живот од валканото минато, корумпиран полицаец се обидува да го пронајде напаѓачот на млади жени во еден ноќен клуб. Но, сенките од минатото ќе го вовлечат во мрежа со фатален крај. Недела, по "Заборави ако можеш" Стивен Дорф во трилерот "Officer down".

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012