54654

Инфо | Кунг фу мајсторот Брус Ли во викенд киното на Сител

 

The Minion (1998) и The big boss (1971) овој викенд на Сител

 

Theminion1

 

Оваа сабота, веднаш по "Заборави ако можеш...", во 21.15 часот, Сител телевизија ќе ја емитува фантастичната американска акција "Следбеникот на ѓаволот" од 1998 година.

Длабоко под градот кој никогаш не спие, е скриено античко зло. Демон кој ќе биде ослободен после осум века. Историчарите откриваат дека тој е бесмртен, но сепак постои само еден начин да се спречи неговото зло. Во улогата на демонскиот дух влезен во човечко тело, се јавува Долф Лундгрен.

 

Theminion2

 

Во недела, пак во истиот термин, Сител ќе го емитува култниот филм на Брус Ли, "Големиот шеф". По емитувањето на овој филм и еуфоричната атмосфера која следеше после секоја кино претстава како во Кина така и последователно во целиот свет, големиот мајстор Брус Ли доживеа вртоглав успех во својата филмска кариера.

 

Theminion4

 

Успехот кој беше втемелен во основни човечки вредности, принципи, чистина на духовното постоење и надминувајки ги сите до тогаш познати предрасуди и граници во традиционалните боречки вештини,, и ден денеска претставува репер за многу луѓе кои на еден или друг начин се во постојана борба за надминување на себеси.

 

Theminion3

 

Филмот ја прати приказната за суперхеројот и кунг фу мајсторот кој работите ќе ги превземе во свои раце, откако членовите на неговото семејство ќе започнат да исчезнуваат. Во потрага по големиот шеф, човекот со челична тупаница влегува во дувлото на мафијата и започнува со борбата против криминалот.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012