54654

50 Cent и Брус Ли во саботната филмска вечер на Сител

 

"Blood out" и "The game of death" во сабота (1 април) на Сител

 

Саботна премиера на Сител. Веднаш по новата епизода од комичната драма "Добриот домаќин", Сител телевизија ќе го емитува акциониот трилер "Крвопролевање".

 

Krvoprolevanjesabsit1

 

Еден локален полицаец ќе биде приморан да го остави шерифскиот беџ и да тргне во потрага по сурова одмазда за смртта на неговиот помлад брат. Неговиот брат бил убиен од гангстерската улична банда во која и самиот бил член и сега полицаецот Мајкл ќе мора да се соочи со таа група криминалци, вадејќи го на виделина нивното валкано минато и вмешаноста во трговијата со луѓе. Во улогата на Мајкл ќе го гледаме Лук Гос, а тука е и познатиот рапер 50 Сент.

 

Krvoprolevanjesabsit2

 

Покрај "Крвопролевање", вечерта по последните вести, во 23.30 часот, Сител тајминг за култните кинески акции. Брус Ли во нов предизвик против подземјето во уште една опасна и смртоносна игра. Ова е еден од најамбициозните филмографски проекти на иконата на боречките вештини, филм снимен во 1972 година, а довршен дури во 1978 година.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012