54654

Недела на Сител со уште една екранизација на дело од Нора Робертс

 

"Carolina moon" во 21 часот, "Fist of fury" во 23.30 часот - Сител

 

Вечерва на Сител телевизија, крај на викендот со филмска вечер која почнува од 21.10 часот. "Месечината на Каролина" е вториот во редот екранизирани новели на Нора Робертс, а првиот "Енџелс Фол" беше прикажан на Сител минатата недела.

 

Karolinamoon1

 

Во овој трилер ја следиме приказната за младата Викторија, која поседува способности за предвидување и визии. По убиството на нејзиниот пријател, таа заминала од родното место, но сега... по многу години, се враќа таму за да ги отфрли демоните од минатото кои ја прогонуваат. Во потрага по правда, хероината ја наоѓа и љубовта која долго време се притајувала во нејзиното срце.

 

Karolinamoon2

 

По последните вести, околу 23.30 часот, време за акција на Сител. "Тупаницата на гневот" (1972) e уште едно култно остварување на мајсторот на боречките вештини, Брус Ли кој во оваа сторија е во нова шангајска борба за одмазда и правда.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012