54654

Епската приказна за „Бен Хур“ оваа сабота и недела во 17 часот на Сител

 

Сабота и недела (Велигден) на Сител во 17 часот

 

Сторија за богатиот принц Бен Хур од Ерусалим, кој живее среќно со својата фамилија се до моментот кога во градот ќе се врати неговиот стар пријател и римски заповедник, Месала. Некогашното пријателство станува ривалство, поради различните политички и општествени гледишта, па затоа Месала лажно го обвинува Бен Хур дека сакал да го убие и го праќа во ропство.

 

Benhurfilmsit2

 

Одвоен од семејството и жената што ја сака, Бен Хур минува неколку години на римските галии. Конечно, својата шанса за одмазда ќе ја дочека со познатата трка на двоколки, во која ќе има можност да го порази Месала и да го врати својот углед.

 

Benhurfilmsit1

 

Во главните улоги ќе ги гледаме Joseph Morgan, Stephen Campbell Moore, Kristin Kreuk и Emily VanCamp. И покрај тоа што оригиналната приказна од 1959 година освои 11 Оскари и ја доби наклоноста на критиката, сепак и оваа верзија успеа да привлече големо внимание, а е во продукција на Alchemy Television, Dreamtime Entertainment и Muse Entertainmet.

 

Benhurfilmsit3

 

Во време на најголемиот христијански празник, Сител ќе го емитува дводелниот британски филм за Бен Хур и неговите авантури во библиските денови - оваа сабота и оваа недела со почеток во 17 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012