54654

Акциониот трилер „Гангстер“ со Енди Гарсија вечерва на Сител

 

Вечерва на Сител во 21 часот - време за акција и криминал

 

Во време на големата американска депресија, се шири бизнис криминалот на мафијашките кралеви. Но, расте и бројот на жртвите по улиците. Убиствата стануваат најефикасната тактика за превземање на контролата над валканиот бизнис. Акција на улиците на Њујорк во време кога еврејската и италијанската мафија е ставена во опасност од уличните банди на Харлем.

 

Gangstersitel1

 

Приказната започнува кога Бампи Џонсон, бивш осуденик, излегува од затвор и се враќа во Хармел во време најпростперитетно за цут на криминалот. Барајќи работа, судбината го поврзува со кралицата на рекетирањето и така станува нејзин "пион". Иако неговиот пријател и неговата сакана го советуваат да најде чесна работа, сепак Бампи смета дека ова е одлична можност за заработка на еден Црнец. Црниот бизнис толку добро му оди што и познатиот бос Лаки Лучијано сака дел од профитот.

 

Gangstersitel2

 

Затоа Лаки праѓа свој човек од доверба д апреговара со Стефани и да се вклучи во бизнисот. Но, преговорите нема да вродат со плод ...

Вечерва, веднаш по "Добриот домаќин", Сител ќе го емитува акциониот трилер "Гангстер" со Енди Гарсија и Лоренс Фишбурн во главните улоги.

 

Gangstersitel3

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012