54654

Втор дел од комедијата за русокосата по закон во недела на Сител

 

"Legally Blonde 2: Red, White & Blonde" - недела на Сител

 

Недела, филм за целото семејство на Сител телевизија. На 1 октомври во 13.20 часот ќе се емитува продолжението на "Русокоса по закон". Продуциран е од МГМ, а во главните улоги се јавуваат Риси Витерспун, Лук Вилсон, Сели Филд, Регина Кинг, Брус Мекгил и Боб Њухарт.

 

Rusokosapozakonvtordel1

 

Ел Вудс во второто продолежние сака нејзиното кученце, Брузер, да го соедини со неговата мајка, бидејќи би сакала мајката на Брузер да присуствува на нејзината венчавка со Емет. Ел најмува детектив да ја најде мајката на Брузер, само за да дознае дека сопственикот на мајката на нејзиното куче е козметичка компанија која ја користи мајката на Брузер за тестирање. Таа дознава дека нејзината адвокатска компанија ја застапува корпорацијата C'est Magnifique.

 

Rusokosapozakonvtordel2

 

Ел одлучува да го напушти Бостон, каде таа и Брузер се вселиле заедно со нејзиниот свршеник Емет, и да отпатува за Вашингтон, за да работи на предлог- законот на Брузер. Ел е вознемирена дека мајката на нејзиното куче е во лабораторија за тестирање на шминка, и одлучува да го земе на себе багажот да биде „гласот на оние кои не можат да зборуваат“ и да го забрани тестирањето врз животните.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012