54654

По ЗОИ, МТВ 1 ги враќа филмовите во програма, вечерва е „Breath in“

 

Вечерва во 20.45 - "Вдиши", а по филмот старт на крими серија

 

По завршување на Зимските олимписки игри, во програмата на Прва се враќаат вечерните играни филмови и играни серии. Секоја вечер по 20 часот, филм на МТВ 1. Денес на ред е романтична драма со Гај Пирс, Фелисити Џонс и Ејми Рајан во главните улоги.

Интимна и интелигентна романтична драма за една забранета љубов која „одекнува како симфонија“. Софи е млада студентка која по пат на размена доаѓа во едно среќно семејство на север од Њујорк, каде што таткото на семејството и дава часови по клавир.

 

Breathin1

 

Мѓутоа, нејзиниот копнеж по возбуда и незадоволството на Кит од брачниот живот прераснуваат во опасна романтична врска од која Кит го ризикува својот мирен и удобен живот во предградието и си го загрозува бракот.

По завршување на филмот, следува првата епизода од новата скандинавска крими серија. Не пропуштајте.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012