54654

Филмови на Френк Милер и Нани Морети оваа седмица на Телма

 

Секоја вечер по Ноќното студио, игран филм на Телма во 22:10 часот. Во продолжение филмската понуда на Телма за оваа седмица :

 

Sinsicynedela27.021

 

вторникк 27.02,  Градот на гревот 2 (Sin City: A Dame To Kill For)

Во град полн со гревови и  насилство каде што полицијата и криминалците не се разликуваат а улиците се смртоносни, приказните на силеџијата Марв, поранешниот фотограф Двајт и полицаецот Хартиган се преплетени во мрежата на корупција…

Режија: Френк Милер, Роберт Родригез ; Улоги: Мики Рурк, Џесика Алба, Џош Бролин

 

Sinsicynedela27.022

 
среда 28.02, Ноќта е наша (We Own the Night)

Хоакин Феникс и Марк Валберг во акционата приказна за двајца браќа кои се на спротивните страни на законот на улиците на Њујорк. Едниот од нив, Боби Грин е меѓу два огна – руската мафија од една страна  и одбраната на своето семејство од другата. Чуварите на редот и мирот почнуваат војна против криминал и дрога, а Грин ќе биде принуден да одбере страна…

 

Sinsicynedela27.023


четврток 01.03, Мојата мајка (Mia Madre)

Жена во средни години Маргарита  се наоѓа во криза поради работата и болеста на мајка си. Нејзината животна ситуација дополнително ја комплицира ќерка и со бурна адолесценција. Филмот е добитник на три награди на Канскиот филмски фестивал.

Режијата е на Нани Морети, а улогите ги толкуваат Маргарита Бај, Џон Туртуро, Џулија Лацарини.

 

Sinsicynedela27.024

 

петок 02.03, Деверуши (Bachelorette)

Онаа на која уште од средно и се потсмеваа сега се мажи за типот по кој воздивнуваа сите  нејзини пријателки. Трите деверуши и идната невеста се подготвени за разуздана моминска вечер после која ќе видиме ќе има ли воопшто свадба…

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012