54654

Петок 25 мај | Акција со Стивен Сегал на Сител, вестерн трилер на Алфа

 

Вечерва американска акција и австралиски трилер

 

Redhilnaalfa4

 

петок (25.мај 2018) - "Ред Хил" на Алфа телевизија (22.45 часот)

Овој петок австралиски вестерн трилер на Алфа, номиниран за австралиски филмски награди за најдобар саундтрак, актер, сценарио и режија.

 

Redhilnaalfa5

 

Младиот полицаец Шејн заедно со бремената сопруга се сели во едно гратче Ред Хил, надевајќи се дека животот таму ќе биде мирен и безгрижен. Но, буната која избива во локалниот затвор од страна на робијашите ќе стане вистински ноќен кошмар за полицаецот. Постои побегнат затвореник кој е озогласен и масовен сериски убиец кој тргнува по одмазда, а пак имајќи го тоа во предвид, Шејн ќе мора да ја земе правдата во свои раце.

 

Redhilnaalfa2

 

петок (25.мај 2018) - "Денес ќе умреш" на Сител телевизија (23.30 часот)

Американска акција од 2005 година. Стивен Сегал е во улога на поранешен возач Бенкс кој е суспендиран поради страотна несреќа. Во потрага по пари за да преживее, тој ќе стане повторно возач така што ќе работи за босот Макс Гиљардија, сопственик на осигурителна компанија.

 

Redhilnaalfa3

 

Поради стапица, Бенкс ќе заврши во затвор, но откако ќе излезе од зад решетките, започнува безмилосната одмазда против оние кои го предадоа. Одмазда во која никој нема да биде поштеден.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012