54654

Потсетете се на Елена како Есма со изведбата на „Зајди, зајди“

 

Балканот плаче на овој настап - Елена како Есма Реџепова

 

Се сеќавате на имитацијата на нашата најмила Елена Ристеска во шоуто "Твоето лице звучи познато" ? Нејзиниот настап до ден денес се смета за еден од најдобрите во ова шоу на кој пристуните во студиото и гледачите пред тв екраните не можеа да ги задржат солзите.

 

Bscap0019

 

И денес, на овој тажен ден за Македонија, потсетете се на овој настап во кој младата пејачка ќе ја изнесе во целост изведбата на кралицата Есма Реџепова.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012