54654

Дечкото ја побара за жена во ресторанот каде пееше за Нова Година

 

Андријана "Абра Кадабра" го кажа судбоносното "да"

 

Adrijanabrak1

 

Андријана Ади Бојковска од Куманово за време на новогодишната ноќ ги забавуваше гостите во еден скопски ресторан кај Дрводекор.

 

Adrijanabrak5

 

И токму на таа вечер, нејзиното момче, Мартин Костадиновски, познат коктел мајстор, ја побара за жена. За Ади овој гест можеби бил очекуван дека ќе се случи, но не и дека тоа ќе биде токму на новогодишната забава.

 

Adrijanabrak2

 

Adrijanabrak3

 

Пејачката досега има снимено една фотосесија и настапувано лани на Фолк фест Роса. 

 

Adrijanabrak4

 

"Абра кадабра, јас сум главна, магија ти правам, ти си шизик, одиме на ризик... " се стиховите од нејзината песна "Абра Кадабра", а веројатно магијата наместо на дечкото од спотот, нашата Ади му ја направила на Мартин.

 

Adrijanabrak6 

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012