54654

Деколтето на Сани во сабота во „Фолк фест Роса“ на Сител телевизија

 

Сабота, 11 февруари, 11.30 часот на Сител телевизија

 

Откако ЗАМП ја стави вон сила забраната за емитување на македонска музика, Сител телевизија со прикажување на Фолк Фест Роса 2016 . Фестивалот на новокомпонирани фолк рефрени се одржа на 25 ноември минатата година во новата зграда на МНТ каде своите нови песни ги промовираа познати имиња од фолк сцената.

 

Rosa20161

 

Фестивалот е познат по тоа што е од ревијален карактер, а не натпреварувачки, па затоа и пејачите с еослободени од стегата за некаков си пласман или парична награда. Александар Димитров, првиот човек на манифестацијата вети и исполни - свеченост на раскош, убавина, нова фолк музика. На сцената на МНТ настапија Никола Грујоски, Зуица Лазова, нејзиниот Наум Петрески, неговата Анастасија Петреска, Благица Павловска, Јасмина Гуњова, група Академци, а особено внимание привлече Сани со нејзиното деколте и црна комбинација од тантела.

 

Rosa20162

 

Водителка на натанот беше Ирена Спировска, облечена во бисерно бела комбинација со пердуви и светкави детали.

 

Rosa20163

Димитров за неговиот фестивал ќе каже :

- Од Фолк Фест Роса с еизродија голем број на хитови, кои се веќе обнародени меѓу љубителите на народниот мелос без кој не може да помине ниедна веселба. Благодарение на нашата упорност и посветеност, радиото Роса и продуктот Фолк фест опстанаа толку долго време

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012