54654

Видео | Александра Јанева со нова поп балада „Солза за крај“

 

Нова песна на пејачката на "Врати ми го сонцето"

 

Александра Јанева има нова песна со видеозапис. Песната се вика "Солза за крај", зад која како автор на музиката, текстот и на аранжманот се јавува Ѓорги Крстевски, а е снимена во "КМ ентертејмент".

 

Solzazakraj1

 

Александра Јанева со мега хитот "Врати ми го сонцето" во 2013 година победи на фестивалот "Макфест. Минатата година повторно настапи на "Макфест" со "За сто години" и повторно победи. Младата Струмичанка сосема ненападно се појави на македонската музичка сцена и покажа дека само со квалитетна музика може да се допре до срцето на слушателот.

Во продолжение погледнете го спотот за новата поп рок балада :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012