54654

Велевска со извинување до Македонците за нејзината изјава

 

Елена Велевска : "Човечки е да се згреши и се извинувам"

 

Velevskaseizvini2

 

Елена Велевска јавно се извини до целиот македонски народ што згрешила и изјавила за бугарска телевизија дека песните "Јовано, Јованке" и "Кажи, кажи, облаче ле бело" се бугарски песни кои се пејат во Австралија на турнеи.

Многумина ја осудија таа нејзина изјава, па затоа фолкерката со ФБ статус со извинување и објаснување што тоа сакала да каже со тоа :

Velevskaseizvini1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012