54654

Тијана и пријателот од Америка со емотивен кавер на „Јовано, Јованке“

 

Нова преработка на "Јовано, Јованке"

 

"Кога ќе се спојат два света наизглед неспоиви....кога подобро ќе размислиш сите ние сме исти... Ништо не е случајно, како што не е случаен ни овој момент со мојoт драг пријател Ron Holsey. Чудни работи се случуваат на Балканов и среќна сум што сме баш ние сведоци на тоа..." - напиша Тијана Дапчевиќ на својот ФБ профил по објавата на новата преработка на "Јовано, Јованке".

 

Jovanojovrontijana

 

Оваа македонска народна песна со сосема поинаков звук деновиве интензивно почна да се пушта на македонските и српски радио станици, а препеана од Тијана и нејзиниот пријател од Америка, Рон.

Во продолжение погледнете ја оваа специфична интерпретација, во која Американецот сосема течно и емотивно ја пее легендарната наша песна :

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012