54654

Видео | Погледнете што се случи по концертот на Bijelo Dugme

 

Ова на Авалон не им се случило 25 години

 

Avalonbdugme1

 

Судбината е ку*ва! После милион концерти и 25 год. кариера на Авалон, таа намести убедливо најјакиот и најемоционален момент да ми се случи после концерт. Ова е незаборавно, бесценето и покажува каков беше концертот, како си отидоа луѓето дома... едноставно... го покажа вистинското лице на комплетниот вчерашен празник. Радост!
Ова никогаш не се случило! Нема потреба да кажам: доживотен јебен авалонски гратис од мене за тој што го овековечи ова!

Бобан Милошески

 

Avalonbdugme2

 

Ова го напиша сопственикот на најголемата продукција на овие простори - Авалон, по вчерашниот спектакл што го приредија Bijelo Dugme. А оваа негова реакција и реакција на сите присутни на концертот беше поради еуфоријата и понесеноста кај присутните од песните на најголемиот музички екс ју бенд, а по завршување на концертот.

 

Avalonbdugme3

 

И токму таа понесеност можеше да се долови и на излезот од ВИП Арената каде сите заедно сплотени, пееја во еден глас. Уште еден доказ дека музиката ги сплотува луѓето, без разлика на политичка и верска определба.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012