54654

Видео | Риплеј со инструментална верзија на хитот „Despasito“

По кратко време од нивната прва авторска песна , Риплеј повторно не привлече да ѕирнеме во нивниот лист од преработени песни. Покрај многуте преработки на песни, неочекувано Риплеј овој пат не изненадува со нешто ново и сосема различно. Станува збор за добро познатата песна која за кратко време стана светски хит, а тоа е ,,Despacito"!

 

Despasitoreplay

 

Дечките од Риплеј својата музикалност и професионалност дополнително ни ја докажаа преку идејата ,песната да биде исклучиво инструментално преработена. Спојот на гитара , саксофон, создадоа прекрасна преработка што со сигурност ќе им се допадне на слушателите. Имено, Бендот пред извесно време ни ја промовираше првата авторска песна ,,Така случајно".

Во продолжение, слушнете ја Деспасито во нивна изведба :

 


 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012