54654

Витка става и блескав фустан : Тамара Ангеловска ја прослави матурата

 

Прекрасната македонска пејачка Тамара Ангеловска која зад себе има низа награди и освоени титули, годинава матурираше во средното музичко училиште „Илија Николовски - Луј“ на отсекот флејта.

 

Tamara Angelovska Tvpaket

 

Изборот за фустан на матурската забава Тамара им го остави на професионалците, а од фотографијата која ја објави на својот Фејсбук профил може да се забележи дека одлично и прилега.

 

Tamara Angelovska 620

 

Таа е млада и амбициозна пејачка која буквално блеска на сцената, а своето образование ќе го продолжи во Романија.

- Образованието ќе го продолжам на еден од најпрестижните факултети за музика во Букурешт, Романија. Наградите што ги добив на повеќе меѓународни фестивали ме охрабрија комплетно да ~ се посветам на музиката и мислам дека моето време допрва доаѓа - вели Ангеловска. 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012