54654

Најава за пеколно финале: Ален Хасановиќ навива за Ристе Ристески!

 

Моментално најпопуларниот Македонец во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ и потенцијален победник, Ристе Ристески, го искористи убавото време и појде на гости кај поискусниот колега Ален Хасановиќ во Прилеп.

 

Alen Hasanovic Riste Risteski

Ален Хасановиќ веќе успешно е дел од јатото на „Ѕвездите на Гранд“ , додека пак Ристе Ристески  сигурно чекори кон годинешното финале. Но, освен успешните музички кариери и одлични настапи во ова регионално музичко натпреварување по кое ги собраа симпатиите како кај македонската така и кај регионалната публика, овие двајца одлични пејачи споделија и нешто друго.

Уживањето во секој слободен миг, особено во недела попладне, секако е повкусно кога братски ќе си поделите парче вкусна пица и ќе направите едно селфи сред Прилеп за мерак на сите обожавателки на овие двајца атрактивни пејачи. На здравје!

 

| ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012