54654

Фото | Кремот од естрадата се собра на свадбата на Каролина Гочева

 

Каролина и Михаил стапија во брак - се случи свадбата на деценијата

 

Karolinamiho3

 

Македонската пејачка ѕвезда и кралица на срцата, Каролина Гочева го кажа судбоносното "да".

 

Karolinamiho10

 

Во нејзин стил, без никакви помпезни најави, фалби и кичови, но во гламурозен и префинет амбиент се случи најочекуваната свадба на деценијата, свадбата на македонското девојче и уметникот кој го освои нејзиното срце.

 

Karolinamiho1

 

Денеска, 23 септември е денот кога нашата омилена Каролина стапи во брак со Михаил Корубин. Свадбената прослава се одржува во необична атмосфера, во еден од хангаритe на спортскиот аеродром Стенковец, кој е специјално подготвен и украсен за оваа церемонија.

 

Karolinamiho2

 

Каролина е облечена во прекрасна италијанска венчаница од чипка, комбинација на винтиџ и модерна естетика, а Корубин во елегантен црн костум.

 

Karolinamiho8

 

На веселбата присуствува кремот од македонската естрада. Меѓу присутните се нејзините најблиски соработници од Авалон продукција, нејзината најдобра пријателка од естрадата Елена Ристеска, нејзината драга колешка Тамара Тодевска, естрадната мајка Весна Бејби Петрушевска, нејзиниот естраден брат Панчо ДНК, нејзините стилисти Цаци Паковска, Дадар и Сретен Костиќ итн.

 

Karolinamiho9

Karolinamiho5

Karolinamiho4

Karolinamiho7

Karolinamiho6

 

ТВ Пакет им посакува среќен брак на младите, кој ќе го живеат и слават секогаш во здравје, љубов и слога.

Честитки, Керол !

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012