54654

Ова е песната на која Каролина и Михаил го одиграа свадбениот танц

 

Очите на јавноста вперени во најголемиот настан - свадбата на Каролина

 

Svadbentanck1

 

Вчеравечер во еден од хангарите на спортскиот аеродром Стенковец, се одржа најгламурозната свадба на македонската естрада. Се омажи Каролина Гочева. Сите детали во врска со свадбената церемонија, дури и местото на одржување, до самиот почеток се држеа во строга тајност, па јавноста почна да се информира преку социјалните мрежи каде нејзините колешки почнаа да објавуваат фотографии.

 

Svadbentanck2

 

Свадбениот танц, Каролина и Корубин го заиграа на еден од најголемите македонски евергрини. "За нас почнува живот" ја отвори свадбената прослава, песна изведена на Скопскиот фестивал далечната 1979 година од Даниела Панчетовиќ.  Македонските фестивали беа отскочна даска во кариерата за македонското девојче, па затоа и невестата одбра таква песна за почеток на нејзиниот нов живот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012