54654

Цаци или свекрвата - кој ја дизајнираше венчаницата на Гочева?

 

Цаци или свекрвата? Кој е заслужен за венчаницата на Каролина?

 

Несомнено најголемо внимание викендов предизвика свадбата на македонската дива Каролина Гочева. Нејзиниот моден стил од секогаш бил во центарот на вниманието на сите модни критичари, а јавноста со восхит секогаш ги следела сите нејзини јавни појавувања поради уникатниот и урбан стил кој го промовирала.

 

Karolvencanica1

 

Но, кој ја дизајнираше нејзината венчаница? Чаршијата првин беше убедена дека тоа е нејзината стилистка Цаци Паковска, но на ден пред свадбата, се појавиjа медиумски информации кои говореа дека невестинскиот фустан е всушност дело на нејзината свекрва, модната креаторка Лиле Корубин.

 

Karolvencanica2

 

Сепак, венчаницата која ја носеше Каролина е купена од Италија. Се работи за комбинација на винтиџ и модерна естетика, нешто што македонската принцеза го дологи магично, романтично и елегантно.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012