54654

Мартинијан дочекан со овации во „Ѕвездите на Гранд“

По пауза од две сезони, Мартинијан Кириловски повторно се врати на големата Грандова сцена, каде беше дочекан од овации, не само од публиката, која очигледно го запомнила многу добро од првата сезона која се емитуваше во Македонија, туку и од жирито кое остана на „жешките“ столчиња од тогаш на навака.

Пофалби доби скоро од целото жири, а воодушевена од неговиот глас беше и Јелена Карлеуша.

Martinijan Kirilovski Makfest17

Кириловски настапи и на годинешното издание на реномираниот фестивал „Макфест“ во Штип со песната „Дождови“ на авторите Магдалена Божиновска Стојанова и Елизабета Краљевски.

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012