54654

Видео | Слушнете ја „Феникс“, нова изведба на Каролина Гочева

 

За јубилејот на Зеко, Каролина испеа негова песна

 

Fenikskarol1

 

Басистот на групата Перпер и автор на голем број црногорски хитови, Момчило Зековиќ Зеко, во петокот вечерта во големата сала на Црногорскиот народен театар, го прослави јубилејот - 30 години во музиката. Концертот под име "Џеб со тајни" беше всушност промоција на истоимениот проект - музички албум и книга.

 

Fenikskarol2

 

И токму на овој албум е изведена песната "Феникс" од страна на македонската пејачка Каролина Гочева. Песната е инаку оригинално изведена пред 12 години на Монтевизија, а сега преработена од нашето македонско девојче. Во продолжение слушнете ја како звучи :

 

 

Многу наскоро, Каролина ни подготвува и нешто ново. За што се работи, откриваме за брзо.

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012