54654

Видео | Мите Стоилков со препев на баладата „Не кидај мене од себе“

 

Ново видео од нашиот Мите Стоилков

 

Мите Стоилков се прослави со учеството и победата во српското шоу "Пинкови ѕвезди", но очигледно продукцијата на Пинк не превзеде ништо за нашиот талентиран Мите. Ништо не нѐ чуди со оглед дека и публиката во регионот не го прифати тоа шоу и поради истата причина, тоа повеќе не се снима и емитува.

 

Mitenekidaj

 

Сепак, откако извади една песна, Мите продолжува со пеење по македонските гостилници, а на ред е и неговата втора песна, односно препев, за што напиша на својот ФБ профил :

После мојата прва песна "Samo ona" во продолжение Ви ја претставувам мојата преработка на песната "Ne kidaj mene od sebe" од познатиот пеач со прекрасни балади Adil Maksutovic. Преку оваа песна сакам да ви го честитам крајот на 2017 година и почетокот на новата 2018 година. Уживајте.
Имајте убава вечер, Мите.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012