54654

Битолчаните Фолтин за празникот Водици на плоштадот во Охрид

 

На 19-ти јануари, од д 21 часот на Градскиот плоштад во Охрид, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ ќе настапат македонските музички амбасадори, битолската група „Фолтин".

 

Foltinvoohrid1Зад себе имаат седум самостојни албуми, музика за над 20 театарски претстави и бројни настапи во Македонија, Хрватска, Италија, Австрија, Франција, Германија, Англија, Холандија и многу други земји. Нивната музика се опишува како духовита, страсна, со жешка танцувачка атмосфера.


Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012