54654

Видео | Антониа Гиговска со видеоспот за нејзината „Слаба страна“

 

По Невреме и Светлина во мрак, следува нешто побрзо

 

Конечно во етер излезе долгоочекуваниот видеоспот на најновото музичко остварување на Антониа Гиговска – „Слаба Страна“.  Песна на која како автори се потпишува братско-сестринскиот тандем  Лазар и Магдалена  Цветковска.

Песната веќе неколку недели е објавена по речиси сите радиостаници во Македонија, а коментарите се и повеќе од позитивни. Особено поради ова е среќна Антониа, која верува дека во нејзините раце има уште еден хит за својата армија од фанови.

 

Slabastranaanto1

 

- Нема да бидам скромна и ќе кажам дека ова е една од подобрите песни кои публиката ќе има прилика да ги слуша. Лазар и Магдалена направија совршенство од песна, а судејќи според коментарите на социјалните мрежи, убедена сум дека ова е тоа - вистинското, вели младата и талентирана пејачка Гиговска.

 

Slabastranaanto2

 

Како режисер на спотот се потпишува Бане Поповиќ и неговата „Томато-продукција“, а особено придонес  имаат момците и девојките од  „Beatrix Crew“, вештите раце на Даниел Николовски и „Fashion Group“. По прекрасните балади изминатата година, слушнете ја "Слаба страна" во побрз ритам :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012