54654

Трета магична вечер им приреди Каролина на слушателите на „Извор“

 

Погледнете ги фотките од третиот концерт од концертниот маратон

 

Karoltretavecerizvor6

фотографиите се дело на Stefan Rajhl

 

Трета магична вечер се случи вчеравечер во МОБ. Поводот ист, домаќините исти, гостите нови.

 

Karoltretavecerizvor2

 

Тимот на безвременската Каролина Гочева по трет пат успеа да создаде невиден флуид меѓу публиката и сите оние кои беа на сцена.

 

Karoltretavecerizvor3

 

Новата тура слушатели на "Извор" уживаа во прекрасните староградски звуци, донесени од совршен вокал и наменети за едно ново, динамично време.

 

Karoltretavecerizvor4

Karoltretavecerizvor1

 

Мега ѕвездата повторно не прошета низ дамнешните времиња на чалгии и сокаци, чаршии и росици, време на вистинска и искрена романтика.

 

Karoltretavecerizvor5

 

Песните од "Извор" допрва ќе обезбедат свое место во антологијата на македонската музичка сцена, а сега ви ја препорачуваме "Ти не дојде", моќна балада од новиот албум, дело на Николче Мицевски и Весна Малинова.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012