54654

И колегите беа дел од четврттата волшебна ноќ со Каролина во МОБ

 

Уште една вечер за паметење и уживање се случи во МОБ

 

Cetvrtden2018takerol4

 

Заврши четврттиот ден од концертниот маратон на Каролина Гочева. Четвртта вечер на нови емоции и нови задоволства од целата приказна наречена "Извор".

 

Cetvrtden2018takerol1

 

Публиката повторно се сплоти со бендот кој маестрално ја изведуваше секоја следна композиција од новиот албум и секоја посебно одбрана од претходните етно албуми.

 

Cetvrtden2018takerol2

 

Во публиката повторно можеа да се видат многу познати македонски јавни личности, меѓу кои и блиските пријатели на Каролина - Елена Ристеска и Панчо ДНК.

 

Cetvrtden2018takerol3

 

- ПРЕЈАКООО маче многу се радувам за тебе, а овој портрет го очекувам одамна :) ЧЕСТИТКИ за албумот, не се сомневам дека е уникатен и едвај чекам да го чујам во живо.. ТЕ САКАМ ❤️❤️❤️

 

Cetvrtden2018takerol5

 

За Каролина и нејзиниот тим остануваат уште три концерти од овој маратон. 1, 2 и 3 март се датумите кои ќе ја одбележат оваа музичка историја на "Извор", датумите кога нови лица ќе станат дел од магијата во Македонската опера и балет.

 

Cetvrtden2018takerol6

 

Фотографиите се дело на Stefan Rajhl.

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012