54654

Елегии, чалгии и романтики на петтата и шестата концертна ноќ

 

Фото | Вака поминаа концертите на 1 и 2 март

 

Pettasestavecer1

 

На чекор до завршницата од концертната промоција на најновиот албум на Каролина, "Извор". Посебни ноќи за паметење приреди Каролина на петтата и шестата концертна вечер во МОБ, на 1 и 2 март.

 

Pettasestavecer2

 

Нема песна за мене, Убав живот, Бели цветови, Будна, Ти не дојде, Газев боса... еден по еден се редеа потенцијалните хитови од новиот албум, за да во вториот дел од концертите, публиката со задоволство ужива и ги пее веќе познатите, обнародени и антологиски Две лири, Чалгиска, Кој да ми запее, Ружа ружица, Скопска магла, Смеј ми се смеј, Пролет лето есен зима.

 

Pettasestavecer3

Pettasestavecer4

 

Вистинска магија се случува на концертите на Каролина, ќе се согласат сите оние присутни кои беа дел досега и кои ќе бидат дел од последниот вечерашен концерт.

 

Pettasestavecer5

 

Топлиот и нежен вокал на Каролина, портретот и елеганцијата на музичарите на сцена дополнително даваат ефект на она моќно парче звук што се вика "Извор".

 

Pettasestavecer6

 

Македонската публика е среќна затоа што повторно на репертоар има квалитетен и култен музички албум со кои ќе уживаат повторно сите генерации.

 

Pettasestavecer7

 

* Фотографиите се дело на Stefan Rajhl

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012