54654

По Скопје и Охрид, промоција на „Извор“ на Каролина и во Битола

 

И Битолчани ќе го слушнат во живо звукот на уникатниот "Извор"

 

Познати сите детали околу промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на единствената Каролина во нејзината родна Битола. Концертите ќе се одржат во Домот на културата на 27 и 28 март, со почеток во 20 часот. Исто како и за скопските концерти, концептот ќе биде следен:

Во првиот дел ќе бидат изведени песните од новиот албум на нашиот најголем супербренд, додека во вториот дел од концертот ќе бидат изведени најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

 

Izvorivobitola

 

Влезниците по цена од 500 денари веќе се во продажба, преку продажнната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн.

Со секоја купена влезница, следува подарок  луксузно дигипак издание од албумот „Извор“.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012