54654

Авалон : Новата песна на Владо е најдобра песна од „Некогаш и негде“

 

Видео | Новата песна на Владо стана вистински хит

 

"Главен град на тагата" е нова песна на Владо Јаневски, која неколку недели е вистински радиски хит. Музиката и текстот се на самиот чаирски романтичар, аранжманот на Роберт Билбилов, а продукцијата на Дарко Димитров.

 

Glavengradnatagata

 

Пофални зборови за песната дадоа и Авалон продукција која се изјаснија :

- Новата песна на Владо е негова најдобра песна од "Некогаш и негде"!

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012