54654

Мега проектот „Извор“ со концертна промоција низ цела Македонија

 

Што следува по Скопје, Охрид и Битола ?

 

Авалон со големо задоволство најавува продолжение на концертната турнеја на Каролина, која во периодот од крајот на овој месец и почетокот на идниот, ќе се одржи во неколку градови низ Македонија, а ќе биде во рамки на промоцијата на новиот албум „Извор“ кој за кратко време ги освои срцата на милиони Македонци.

 

Izvoraprilmaj20181

 

Каролина заедно со нејзиниот бенд на овој дел од турнејата ќе настапи во Тетово, Гостивар, Куманово, Струмица и Штип, на следниве дати:

21 април- Дом на култура „Иљо Антевски- Смок“, Тетово
24 април- Дом на култура „АСНОМ“- Гостивар
06 мај- Центар за култура „Трајко Прокопиев“- Куманово
07 мај- Дом на култура „Ацо Шопов“- Штип
10 мај- Дом на култура „Антон Панов“- Струмица

 

Izvoraprilmaj20182

 

На концертите ќе бидат изведени најновите нумери од „Извор“, како и најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

Билетите по цена од 450 денари, ќе бидат пуштени во продажба веднаш, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн на веб страницата на ККЗС.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012