54654

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20-ти април

 

Авалон со концерт и на Јосипа Лисац

 

Концертот на Јосипа Лисац закажан за 20-ти април е пред распродавање, информираат од продукцијата Авалон која е организатор на овој настан.

 

Josipalisav20april

 

Јосипа Лисац доаѓа во рамки на својата турнеја „50 години Јосипа“, после распродадените големи концерти во арена Пула, Сава Центар, неколку последователни концерти во Лисински во Загреб. Својот последен концерт во оваа низа ќе го одржи во Скопје, во новата сала на Македонската Филхармонија.

Вашите билети се' уште можете да ги набавите преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн на веб страницата на ККЗС.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012