54654

Пејчиноски со инструментална верзија на веќе култната „Ти не дојде“

 

Моќната поп етно балада доби инструментална верзија

 

За кратко време, новите песни од проектот "Извор" на Каролина Гочева успеаа да придобијат огромен број фанови како што тоа го сторија и претходните албуми на пејачката. Секој си пронајде фаворит од новите песни на албумот, но очигледно онаа што привлече најголемо внимание и ги разнежни срцата на македонската слушачка публика е баладата "Ти не дојде".

 

Damjanpejcintinedojde1

 

Гитаристот Дамјан Пејчиноски, кој е дел од успешниот проект на Авалон и Каролина направи инструментална верзија на "Ти не дојде" која ви ја презентираме во продолжение :

 

 

Во меѓувреме продолжува концертната промоција на "Извор" во сите градови низ Македонија. На ред вечерва е Тетово (Домот на култура), по што следуваат Гостивар, Куманово, Штип и Струмица.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012