54654

Додека виткала сарми со свекрвата, Мијата ја создала „Домаќинска“

 

Нова песна со видео спот на Мијата

 

Мијата со нова песна - "Домаќинска". Текстот и музиката се на самата Мијата, аранжманот и продукција на Петар Димитровски, а снимена во студиото Welcome to Stefanija's Music Worl. Во спотот учествуваат и: Катерина Илиоска, Стефанија Милевска, Ангела Здравковска Снимањето на спотот се одвиваше во студиото на Универзитетот за аудиовизуелни уметности - ЕФТА предводено од проф. м-р Милчо Узунов заедно со студентите по филмски уметности.

 

Domakinskamijata

 

Инспирација за песната, пејачката добила додека виткала сарми со свекрвата и пријателките за домашната слава. Во продолжение, погледнете го видео записот за оваа "Домаќинска" песна.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012