54654

Шок и солзи на естрадата - почина пејачот Влатко Илиевски

 

Почина фронтменот на групата Морал

 

Со големо жалење, соопштуваме дека македонскиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчеравечер околу 23 часот во својот автомобил. Причините за смртта на младиот пејач се засега непознати, а телото е дадено на обдукција.

 

Pocinavlatkoi1

 

Влатче Морал беше и претставник на Македонија за Песна на Евровизија, а неговата "Русинка" остана една од неговите најпознати песни. Пред неколку дена го прослави својот 33-ти роденден. Важеше за еден од најдружељубивите личности на македонската естрада. Нека почива во мир!

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012