54654

По репризи на серии и филмови, на ред се документарките на МТВ

 

"Ледената планета" и "Острови" репризно на Македонската телевизија

 

Покрај играните серии и филмови кои постојано се репризираат на Македонската државна телевизија, започнаа со репризи и документарните серјали емитувани минатите години.

Најнаградуваниот телевизиски документарец, „Заледената планета“ повторно на МРТ1 во 16 часот.

 

Zaledenataplaneta1

 

Истражувачки и контраверзен документарен серијал кој преку ексклузивните снимки ја прикажува природната средина на поларните мечки, арктикчките волци, албатроси, пингвини, китови и открива на кој начин климатските промени влијаат врз поларните региони

Како изгледаа најстудените локации на земјината топка. Годишни сезони но во поинакво издание и границите на наследеност на човековата популација во Русија, Гренланд и Алјаска.

 

Zaledenataplaneta2

 

"Острови" е документарен серијал за природните убавини и животот. Различна култура, етникум и хемисфера. Опколени од водни бескрајни површини, островските земји имаат таинствен белег. Оваа документарна емисија ја истражував и открив оваа мистерија на Куба, Фиџи, Галапагос, Исланд и Занзибар.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012