54654

И во новата година Алфа со репризи, следна српската „Ѕвездара“

 

Првата сезона на "Ѕвездара" повторно на Алфа во 20.50 часот

 

Телевизија Алфа и новата година ја започнува со нови репризи. Oд вторник на оваа телевизија започнува со репризирање српската серија "Ѕвездара", снимена во 2012 година од страна на Пинк телевизија. а на Алфа емитувана премиерно пред 2 години. 

 

Zvezdarareprizno1

 

Драгослав Лазиќ е сценарист и режисер на оваа семејна комедија, а главните улоги ги толкуваат Горица Поповиќ, Бранислав Лечиќ, Весна Чипчиќ, Јанош Тот, Мирка Василевиќ, Софија Јуричан, Слободан Сттефановиќ и други.

 

Zvezdarareprizno2

 

Во серијата се зборува за животот на Вера, Нада и Дана, три сестри кои по изглед се слични, но по карактер сосема различни. Нада е мажена за политичарот Богдан, не е образована, ама знае како мудро да си живее убав и опуштен живот. Вера живее во облаци, таа е со немирен дух и брзо се заљубува, а пак Дана е тинејџерка која е преокупирана со себе и со својот изглед. Со трите сестри живее и братот Гаги.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012