54654

Дали Телма знае дека крајот на „Peaky blinders“ сè уште не е ни снимен?

 

Телма згреши : Втората сезона не е последна

 

Телма телевизија заврши со репризното емитување на првите две сезони од британската крими серија "Peaky blinders", преведена како "Жилетите од Битмингем".

 

Peakykrajnaserijailisezona1

 

Крајот на втората сезона на Телма беше означен како "крај на серијата", но дали тие навистина мислат дека е крај и не се информирани дека постои снимена и трета сезона, а четврта и петта се веќе нарачани за 2017 и 2018 година?

 

Peaky1

 

Сагата за озогласеното семејство Шелби се уште не е завршена. Третата сезона започна со свадбата на Томас и Грејс, а фановите со нетрпение очекуваат и нови епизоди.

 

 | ТВ Пакет

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012