54654

Од сега викенд ноќите се резервирани за хрватската сага „Златни двори“

 

Сабота и недела - романтична вечер со хрватската драма

 

Zlatnidvorivikend1

 

Од сега, хрватската романтична серија "Златни двори" ќе ја следите во викенд ноќите, секоја сабота и недела од 21 часот, во продолжено времетраење. Приказната родена во житните полиња на Славонија продолжува со нови заплети во животите на Ана, Петар и нивните семејства.

 

Zlatnidvorivikend2

 

Играните филмови кои одеа во тие термини ќе се емитуваат во 17 часот, а од понеделник до петок стартува новата хит комедија "Љубовта на мојот живот". Од септември очекувајте го почетокот на лиценцираната македонска серија и продолженијата на најгледаните ваши омилени серии кои направија вистинско парампарче минатата сезона.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012