54654

Фото | Телма снима нова домашна играна серија „Инсајдер“

 

Освен "Преспав", оваа сезона уште една домашна серија на Телма

 

Insajderesentelma1

 

Оваа есен на Телма телевизија ќе се емитува нова домашна серија "Инсајдер", чие снимање започна минатава седмица. Телевизиите имаат законска обврска од најмалку 20 часа годишно снимена домашна играна продукција, па затоа оваа есен ќе гледаме неколку македонски серии на телевизиите.

 

Insajderesentelma2

 

Во "Инсајдер" главната улога му припадна на Светозар Цветковиќ - Цвеле, кој глумел во неколку македонски филмови како Среќна нова 49-та, Тетовирање, Соба со пијано. Покрај него, во актерската екипа се вклучени и Ана Стојановска, Сашко Коцев, Ирена Ристиќ, Јордан Симонов и др.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012