54654

Запознајте се со др. Вера - лик од новата македонска серија „На Терапија“

 

Од 18 септември ќе се запознаете и со доктор Вера, алтер егото на Виктор

 

18 септември, ден за премиери, ден за нова ера во телевизискиот свет. Најгледаната македонска телевизија Сител започнува со емитување на "На Терапија", лиценцирана домашна серија која ќе претстави сосема поинаков начин на реализација и сценарио на малите екрани.

ТВ Пакет веќе ве информираше за сижето на серијата, а ве запозна и со главниот лик - др. Виктор Терзиев, кој е толкуван од Никола Ристановски. Време за ново запознавање. Време за запознавање со Вера, која ја игра познатата Бедија Беговска.

 

Bedijabegonater1

 

Таа е психијатар, активист и некогашен ментор на д-р Виктор Терзиев. Но, која е улогата која Вера ја има во неговиот живот сега? Тоа го дознавате од 18 септември, понеделник на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012