54654

Јелена Јованова како Милена во хитот во најава - „На Терапија“

 

Ај па може топлово ѝ го стопи мразот од срцето...

 

Милена е многу повеќе од анестезиолог и атрактивна девојка од "внатрешноста". Таа е анксиозно депресивна, која бара татковска фигура, а за која дијапазонот на ликови кои и се пуштаат варира од Монти Пајтон до World War Z. Можеби сите мислат кој кревет да го фатат, но таа ќе мисли само на еден кауч - каучот на доктор Терзиев, во кого несвесно ќе се заљуби.

 

Milenajelena1

 

Запознајте се со интересната Милена од 18 септември, ексклузивно на Сител во новата македонска серија. Нејзината цел ќе биде психотерапевтот, а во позадина ќе страда од еотивната брачна криза. Јелена Јованова го толкува ликот на Милена. Јелена стана особено призната и афирмирана македонска актерка, која толкуваше главна улога и во хрватска сапуница, со што се здоби со низа позитивни критики.

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012