54654

Вечерва по „Топ тема“, Телма телевизија пушти укината серија од NBC

 

"Crossbones" со Џон Малкович на Телма

 

Вечерва, 4 септември, на Телма телевизија започна нова сезона од политичко дебатната емисија "Топ тема" во која актуелни ќе бидат престојните локални избори и предложените кандидати за градоначалници. Веднаш по емисијата, во 20.30 часот, започна емитување на американската серија "Црнобрадиот".

 

Rsz Crossbones Master675

 

Се работи за серија емитувана на NBC во 9 продолженија, која беше укината од страна на американскиот тв канал и последните две епизоди не беа емитувани во редовната програмска шема на NBC, туку отпосле. "Црнобрадиот" го прати животот на пиратот Едвард Црнобрадиот.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012