54654

Македонската серија доби и посебна ТВ емисија „На терапија - дискусија“

 

Следете "На терапија", од понеделник до петок во 22.30 часот на Сител

 

Македонската лиценцирана серија "На Терапија" успеа да собере и одржи своја публика во првите неделни на емитување, па поради тоа Сител телевизија започнува со емитување на специјална емисија наречена "На терапија - дискусија", која ќе се емитува секоја недела во 13.00 ч.

 

Naterapijadiskusija

 

Целта на емисијата е да ги опфати случувањата во серијата, а воедно и да навлезе подлабоко во некои од дискусиите кои се дел од серијата.

Денешната тема на која разговараше водителот и уредникот Мургоски со пејачката Сара Мејс и водителката Елена Стојановска е „Дали бракот како институција е на крстосница помеѓу традиционалниот и современиот стил на живеење?“

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012