54654

Телма ќе ја репризира и британската трилер серија „Бродчрџ“

 

Прва реприза за "Broadchurch"

 

Детективскиот инспектор Алек Харди доаѓа во Броудчрџ, мирно крајбрежно градче каде што треба да дојде на работното место на Ели Милер во локалната полиција. Првиот ден од работното место му започнува бурно откако го наоѓаат на плажата телото на 11-годишното момче Дени Латимер, за кое на почетокот се претпоставува дека се работи за самоубиство, но ...

 

Broadchurchtelma1

 

Анализите покажуваат дека е извршено убиство. Алек и Ели ќе се соединат да го пронајдат убиецот кој најверојатно се крие помеѓу навидум “совршените“ жители на мирниот град. Малото приморско место одеднаш станува заплеткано во тајни и мистерии, каде секој нешто знае и секој ништо не знае. Случајот привлекува големо медиумско внимание и станува главна линија околу која ќе се врти целото дејство на новтаа крими серија "Broadchurch".

 

Broadchurchtelma2

 

Емитувана премиерно минатата тв сезона на Телма телевизија, овојпат реприза на британската драма, во 16.45 часот.

 

Broadchurchtelma3

 

"So Close" од Ólafur Arnalds и Arnór Dan е одјавната песна на првата сезона, а пак втората сезона завршува со "So Far". Во Велика Британија во тек е снимање и емитување на третата сезона. Улогите на главните детективи ги толкуваат Дејвид Тенант и Оливија Колман.

 

Broadchurchtelma4

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012